Hakkımda

Dr. Damla Culha, Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 2007’de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2007 ile 2011 yılları arasında Ordu ve Sivas’ın ilçelerinde pratisyen doktor olarak görev yaptı.

Uzmanlık eğitimini 2011-2015 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi’nde tamamladı. Mecburi hizmetini Giresun’un Tirebolu ilçesinde tamamladıktan sonra, 2017-2019 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 2019-2021 yılları arasında İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı.

Dr. Damla Culha özellikle Katarakt, Kornea, Kontakt Lens, Çocuk göz hastalıkları ve Şaşılık alanlarında çalışmış, uzmanlık tezini ”Çocuklarda Göz Tembelliği’’ konusunda yapmıştır.

Bebeklerde ve çocuklarda göz sağlığı, yetişkinlerde ve çocuklarda göz tembelliği , şaşılık ve şaşılık cerrahisi konularında çalışmalarına devam eden  Dr. Damla Culha, 2019-2021 yılları arasında Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay’ın yanında gözlemci olarak bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makale, kongrelerde sunulmuş sözlü ve yazılı posterleri ve kitap bölümü yazarlığı vardır.

Dr. Damla Culha – Avrupa Göz Uzmanları Yeterlilik Diplomasına Sahiptir. Avrupa’da eğitim görmüş göz hekimlerinin katıldığı sınavda başarılı olarak ”Fellowship European Board Ophthalmologist”  ünvanı almıştır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Tıbbi ilgi ve Uzmanlık Alanları

  • Çocuk Göz Sağlığı
  • Ambliyopi (Göz Tembelliği)
  • Şaşılık ve Şaşılık Cerrahisi
  • Kontakt Lens ve Kornea Hastalıkları
  • Katarakt cerrahisi

Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar

  • Türk Oftalmoloji Derneği
  • Uluslararası Şaşılık Derneği (İnternational Strabismological Association-İSA)

Sertifika